W RDK w piątek, 26 listopada odbył się 43. Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Kujawskiej im. Franciszka Becińskiego. W tym roku wzięli udział uczestnicy ze szkół podstawowych i średnich z powiatu radziejowskiego. Uczniów oceniało jury w składzie: Alina Krupińska – polonista, wieloletni członek jury, miłośniczka poezji, Małgorzata Pietrzak – poetka Kujaw, prozaik i krytyk literacki, laureatka wielu konkursów literackich i poetyckich, Danuta Wielgosz – dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Franciszka Becińskiego w Radziejowie.

Oceniając dobór repertuaru, interpretację wybranych tekstów, oddziaływanie na odbiorcę i ogólny wyraz artystyczny panie postanowiły nagrodzić:

Kategoria I: szkoła podstawowa kl. IV-VII miejsce – Paweł Derucki z Publicznej szkoły Podstawowej w Piotrkowie Kujawskim, II miejsce – Natalia Mordyl z Publicznej szkoły Podstawowej w Krzywosądzy, III miejsce – Miłosz Boleski ze Szkoły Podstawowej w Morzycach. Wyróżnienie otrzymała Julia Białecka ze Szkoły Podstawowej w Morzycach

Kategoria II: szkoła podstawowa kl. VII-VIII- I miejsce – Magdalena Mikołajczak ze Szkoły Podstawowej w Radziejowie, II miejsce – Aleksandra Krawczak z Publicznej szkoły Podstawowej w Dębołęce, III miejsce – Natalia Józefiak z Publicznej szkoły Podstawowej w Dębołęce.

Kategoria III: szkoła średnia- I miejsce – Alicja Krysiak z Liceum Ogólnokształcącego w Radziejowie, II miejsce – Julia Mordyl z Liceum Ogólnokształcącego w Radziejowie, III miejsce – Róża Wojtczak z Liceum Ogólnokształcącego w Radziejowie. Wyróżnienie zdobyła Maria Michalak z Liceum Ogólnokształcącego w Radziejowie.

Zapis fotograficzny znajduje się pod poniższym linkiem:

https://www.facebook.com/RadziejowskiDomKultury/photos/pcb.4742334595828159/4742330449161907

Wyniki 43. Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Kujawskiej im. Franciszka Becińskiego