16 maja 2021 w Radziejowie odbędzie IX edycja biegu „Tropem Wilczym- Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

Lokalnym organizatorem biegu jest Radziejowski Dom Kultury, który otrzymał aż 180 sztuk pakietów startowych z podziałem: 100 sztuk przewidziano dla osób dorosłych (pow 16 roku życia) i 80 sztuk dla osób niepełnoletnich (poniżej 16 roku życia).

Od dziś, tj. 9 marca br. zostały otwarte zapisy do biegu głównego oraz Nordic Walking. Zgłoszenie należy dokonywać elektronicznie – link do zgłoszeń poniżej:

Dzieci i młodzież mogą dostarczyć swoje zgłoszenia do siedziby RDK osobiście lub maillem. Do zgłoszenia należy dołączyć poniższe załączniki m.in: RODO, zgoda rodziców, świadomość zagrożenia epidemiologicznego itp.

Powyższe dokumenty należy dostarczyć do naszej siedziby lub przesłać zeskanowane na adres: radziejowskidomkultury@op.pl

Celem imprezy jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP, a także:

– popularyzacja wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych.

– podtrzymanie świadomości historycznej na temat Żołnierzy Wyklętych wśród Polaków.

– popularyzacja biegania, jako najprostszej formy ruchu.

– promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Zarówno impreza jak i bieg będą miały charakter symboliczny, tak więc został przewidziany dystans dystans 1963 m (długość biegu/marszu Nordic Walking to symboliczne upamiętnienie daty śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych, Józefa Franczaka ps. „Lalek”, zamordowanego przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa w dniu 21 października 1963 r.)

Bieg „Tropem Wilczym” – otwarcie zapisów