Uwaga- udało nam się zmienić nieco charakter rekrutacji w projekcie „Lato w teatrze” w RDK

W projekcie, a tym samym w bezpłatnych półkoloniach będą mogli brać udział uczestnicy już od 9 roku życia! Zmiana ta jest podyktowana sporym zainteresowaniem rodziców i dzieci, którzy pragnęli wziąć w nich udział, jednakże na barierę wiekową byli z niego wykluczeni.

My, jako organizatorzy półkolonii uzyskaliśmy zgodę od operatora, a tym samym od instytucji finansującej ów projekt, a mianowicie: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Zapraszamy więc do zapisów wszystkich tych, którzy chcieli uczestniczyć w półkoloniach w dniach 18-30 lipca, do zgłoszeń w RDK lub pod numerem telefonu 54 285 34 39.

Program Lato w teatrze finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Budżet programu wynosi 1,5 mln złotych.

O konkursie

Program LATO W TEATRZE udowadnia, że teatr może być medium ważnym dla młodych ludzi. Każdy projekt ma charakter autonomiczny. Program przeznaczony jest dla ośrodków, które zgłoszą autorski pomysł dwutygodniowych kolonii lub półkolonii o charakterze teatralnym. O tematyce i formie artystycznych działań, o wyborze metod pracy teatralnej decydują osoby zaproszone do współpracy przez wnioskodawców, uwzględniając potrzeby i zainteresowania uczestników. Zajęcia mogą prowadzić etatowi pracownicy instytucji, członkowie grup teatralnych, animatorzy kultury, instruktorzy teatralni, artyści, studenci szkół artystycznych oraz muzycy lub dziennikarze. Instruktorzy oddają głos dzieciom i młodzieży. W trakcie dwutygodniowych warsztatów są ich przewodnikami i opiekunami, którzy ułatwiają młodym znalezienie formy dla scenicznej wypowiedzi na bliskie im tematy.

„Lato w teatrze” w RDK (półkolonie) – zmiana w rekrutacji