Zajęcia i sekcje zainteresowań w RDK

W ofercie Radziejowskiego Domu Kultury nie zapominamy o dzieciach i młodzieży. Mamy dla nich różnorodne propozycje spędzania wolnego czasu, a są to m.in. :

Zajęcia teatralne

To najnowsza propozycja Radziejowskiego Domu Kultury. Od kwietnia do czerwca 2018, w każdą sobotę w godzinach 11.00-13.00 będą odbywały się warsztaty teatralne. W programie gry i zabawy teatralne, improwizacja, ćwiczenia z ekspresji emocji, ćwiczenia rozwijające wrażliwość zmysłową, plastyka ruchu scenicznego, a docelowo- praca nad spektaklem, który będzie można obejrzeć latem 2018 na scenie RDK. Chociaż zajęcia już się odbywają, młodzi aktorzy nadal mogą zgłaszać chęć udziału w warsztatach.

Zajęcia plastyczne dla najmłodszych

W każdy wtorek w godzinach 16.00-18.00 odbywają się zajęcia plastyczne dla najmłodszych. Połączenie dobrej zabawy z twórczą pracą to główny cel tych zajęć.

Maluchy malują, rysują, lepią, wycinają i poprzez zabawę rozwijają swoje zdolności manualne.

Kurs malarstwa i rysunku

Profesjonalny kurs rysunku i malarstwa dla młodzieży i dorosłych odbywa się co środę o godzinie 17.00. Program obejmuje rysunek ołówkiem i węglem, podstawy takie jak światłocień czy perspektywa, przez wstęp do operowania kolorem - kredki ołówkowe i pastelowe, aż do malarstwa akwarelowego, akrylowego i olejnego. W okresie wiosenno - letnim organizowane będą również plenery malarskie w Radziejowie i okolicach.

Zajęcia wakacyjne

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty zajęć wakacyjnych organizowanych co roku przez Radziejowski Dom Kultury. Codziennie dużo dobrej zabawy, różnorodne zajęcia przeznaczone zarówno dla najmłodszych jak i dla młodzieży, m.in.: zabawy sportowe, zajęcia plastyczne, gry planszowe, łamigłówki oraz wiele innych. 
 

Zajęcia tańca nowoczesnego dla dzieci i młodzieży

W okresie od października do czerwca odbywają się kursy tańca nowoczesnego prowadzone pod kierunkiem Magdy Chojnickiej. Zajęcia zwykle cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród najmłodszych jak i młodzieży. Dzieci przygotowują układy taneczne, które potem prezentują w trakcie lokalnych imprez, biorą również udział w konkursach często osiągając wysokie wyniki. Na kursie panuje wspaniała atmosfera, a uczestnicy chętnie powracają co tydzień na kolejne spotkanie. 

Śpiewać każdy może... , czyli zajęcia wokalne w RDK

Zajęcia nauki śpiewu są kolejną z atrakcji w ofercie RDK, skierowaną do młodzieży, która chciałaby podszkolić swoje umiejętności śpiewu i być może odkryć talent wokalny. Przy Radziejowskim Domu Kultury funkcjonuje grupa wokalna "Nasza Stacja Metro" prowadzona pod kierunkiem Karola Brzykcego, a wszystkie osoby chętne zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach, które są prowadzone od października do czerwca.