Spektakl Teatru Lalek "Zaczarowany Świat"

W dniu 13.11.2017 na Sali Widowiskowej Radziejowskiego Domu Kultury mieliśmy zaszczyt gościć Teatr Lalek "Zaczarowany Świat" z Torunia, zdobywcę Golden Liberal Theatre Award for Scenography za scenografię, uczestnika 12th International Festival of Liberal Theater, który odbył się w Ammanie, w Jordanii, wyróżnionego nagrodami za najlepszy spektakl i za najlepszy scenariusz również na festiwalu w Kuwejcie (Kuwait International Festival for Academic Theatre).

Aktorzy zaprezentowali spektakl pod tytułem "Legenda o Smoku Wawelskim", czyli legendę o Szewczyku Dratewce, Smoku i Królu Kraku przeniesioną w czasy współczesne. Spektakl zachwycił barwną scenografią, oraz oprawą muzyczną. Aktorki śpiewały wraz z dziećmi wesołe piosenki, zachęcały do czynnego udziału w przedstawieniu. Pełna humoru  opowieść spodobała się dzieciom, które wcale nie bały się groźnego smoka, a panie nauczycielki doceniły edukacyjny aspekt spektaklu, jak na przykład wzmianki na temat walki z zanieczyszczeniami ( smog w Krakowie, który jest tak samo groźny dla współczesnych,  jak Smok dla mieszkańców legendarnego Krakowa).

Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli zaproponować naszym widzom (tym młodszym i starszym) więcej tego typu wydarzeń.