Finał 40 Konkursu Recytatorskiego im. Franciszka Becińskiego

08.11.2017 na sali widowiskowej RDK zebrali się laureaci eliminacji w Radziejowskim Domu Kultury (18.10.2017) i Kujawskim Centrum Kultury w Inowrocławiu (21.10.2017). W przesłuchaniach finałowych wzięło udział 21 recytatorów, którzy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: Szkoły Podstawowe (klasy IV-VI), Klasa VII Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, Szkoły Ponadgimnazjalne.

Pomimo, że wszystkie wykonania były na bardzo wysokim poziomie, Jury w składzie:

Pani Małgorzata Pietrzak - poetka i pedagog,

Pani Marzenna Lewandowska - regionalna poetka

oraz gość specjalny, wnuczka patrona konkursu - Franciszka Becińskiego, Pani Sława Becińska, zgodnie ogłosiło następujący werdykt:

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce - Natalia Sompolska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kłobi,

II miejsce - Marcelina Malinowska ze Szkoły Podstawowej w Janikowie,

III miejsce - Julia Mordyl z Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzywosądz,y

wyróżnienia - Michalina Stróżyk i Agata Trela, kolejno - z Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie oraz ze Szkoły Podstawowej w Janikowie.

W kategorii szkół gimnazjalnych i klas VII szkoły podstawowej:

I miesjce - Kacper Sowiński ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wierzchosławicach,

II miejsce - Joanna Ciemna z Publicznego Gimnazjum Powiatowego im. Władysława Łokietka w Radziejowie,

III miejsce - Igor Zakrzewski ze Szkoły Podstawowej im. mjr. Sucharskiego w Osięcinach,

wyróżnienie - Dominika Kopaczewska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubaniu.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce - Kamil Jeśmian z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Juliusza Słowackiego w Kruszwicy,

II miejsce - Łukasz Derucki z Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Łokietka w Radziejowie,

III miejsce - Nikola Gralak z Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Łokietka w Radziejowie,

wyróżnienie - Natalia Nowak z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół RCKU w Przemystce

Zwycięzcom gratulujemy, cieszymy się, że tak licznie zgromadzili się by recytować poezję i prozę kujawskich twórców, jednocześnie kultywując regionalną tradycję.