Eliminacje do 40. Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Kujawskiej

im. Franciszka Becińskiego

Dnia 18 października 2017 roku w "Galerii" Radziejowskiego Domu Kultury odbyły się eliminacjedo 40. Konkursu Poezji i Prozy Kujawskiej im. Franciszka Becińskiego, który odbędzie się 8 listopada 2017, również w RDK. Do udziału zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z powiatu Radziejowskiego i Włocławskiego. Uczestnicy próbowali swoich sił w recytacji utworów (wierszy i fragmentów prozy) regionalnych twórców , takich jak Franciszek Beciński, Jan Kasprowicz, Edward Stachura. Na przesłuchania w RDK przyjechało 35 recytatorów.

Jury w składzie: Małgorzata Pietrzak - przewodnicząca oraz Alina Krupińska i Wanda Waszak, oceniając dobór repertuaru, interpretację tekstu i ogólny wyraz artystyczny wyłoniło laureatów:

Szkoły podstawowe : pierwsze miejsce Julia Mordyl, SP Krzywosądz, II miejsce Alicja Krysiak, SP Dębołęka, II miejsce Michalina Stróżyk, SP nr 1 w Radziejowie

Gimnazja i klasa VII szkoły podstawowej: I miejsce Dominika Kopaczewska, SP Lubanie, II miejsce Joanna Ciemna z Gimnazjum Powiatowego im. Władysława Łokietka w Radziejowie, III miejsce Julia Tomaszewska, PSP w Dobrem

Szkołu ponadgimnazjalne: I miejsce Dominika Gralak z Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Łokietka w Radziejowie, II miejsce Łukasz Derucki, również z Radziejowskiego LO,  III miejsce Wiktoria Lewandowska z ZSRCKU w Przemystce.

Laureaci radziejowskich eliminacji zmierzą się z laureatami eliminacji w Kujawskim Centrum Kultury w Inowrocławiu na Finale w Radziejowskim Domu Kultury.