Jarmark Królewski 2017

W minioną sobotę odbyła się kolejna edycja Jarmarku Królewskiego Na radziejowskim rynku wystawcy rozstawili kramy z wieloma wyrobami: rzeźby w drewnie, wikliniarskimi, z miodami itp. Można było ujrzeć i wziąć do ręki broń średniowieczną. Tradycyjnie ok. godz. 14.00 na Rynku Radziejowa odbyło się uroczyste otwarcie Jarmarku. Po przywitaniu przybyłych gości, bractw i pocztów rycerskich rozpoczęły się przeróżne konkurencje i zabawy plebejskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Chętnych do udziału w konkursach i zabawach nie brakowało. Zorganizowano Turniej Miecza Sportowego dla dzieci, Turniej bojowy pieszy dla dorosłych. Ponadto na boisku przy LO odbywał się również Turniej łuczniczy dla młodzieży oraz Turniej rzutu oszczepem dla dorosłych. Atrakcją wieczoru był pokaz fireshow w wykonaniu artystów z Teatru "Agrafka" z Torunia. Następnie włodarze miasta wręczyli nagrody zdobyte w całodniowych zmaganiach turniejowych. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę:-)