"Pojedziemy na łów..." 24.11.2013

"Pojedziemy na łów..." to impreza organizowana od pięciu lat przez Radziejowski Dom Kultury i bardzo dobrze przyjmowana przez publiczność. Tradycyjnie RDK przygotował coś dla ducha i ciała. W pierwszej części, w piosenkach myśliwskich i kujawskich zaprezentował się zespół folklorystyczny Zespół Pieśni i Tańca "Kujawy" z Radziejowa. Zespół otrzymał upominek za 50-letnią działalność, ufundowany przez Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego - Piotra Całbeckiego. Nagrodę wręczył Dariusz Kurzawa, Wicemarszałek Województwa Kujawsko- Pomorskiego.  W dalszej części koncertu radziejowska publiczność wysłuchała piosenek rozrywkowego zespołu Master Brass Quintet. W galerii "Na piętrze" otwarta została wystawa fotografii przyrodniczej Włodzimierza Puchalskiego "Bezkrwawe Łowy". Kupić też można było książki Włodzimierza Puchalskiego "Bezkrwawe Łowy" i "Wyspa kormoranów" z audiobookami, których wznowienia przygotował Tomasz Ogrodowczyk, kierownik Leśnego Studia Filmowego w Ośrodku Rozwojowo Wdrożeniowym Lasów Państwowych w Bedoniu. W tym roku wspomogły nas koła łowieckie: KŁ nr 68 "Łany Kujawskie" z Radziejowa z prezesem Andrzejem Pączkowskim, KŁ nr 67 "Grzywacz" z Radziejowa z prezesem Karolem Markiewiczem, KŁ nr 69 "Cyranka" z Nowego Dworu z prezesem Markiem Pawłowskim na czele. Wspomógł nas także Andrzej Florkowski, który od kilku lat częstuje uczestników imprezy pieczonym dzikiem, podarowanym przez myśliwego, Zbigniewa Niedzielę z KŁ "Kormoran" z Kruszwicy. Było tez sianko na wigilijny stół oraz pyszne jabłka, podarowane przez Aleksandra Pączkowskiego z Morzyc.