Warsztaty Wikliniarskie 16-17.01.2019

Warsztaty Wikliniarskie 16-17.01.2019

W dniach 16-17 stycznia 2019 w ramach Ferii w RDK odbyły się warsztaty wikliniarskie, przeprowadzone przez panią Alinę Gapińską. Uczestnikom poszło świetnie, każdy wyszedł z zajęć z uśmiechem na ustach i własnoręcznie wyplecionym koszykiem !

27. Finał WOŚP w Sztabie RDK, 13.01.2019

27. Finał WOŚP w Sztabie RDK, 13.01.2019

13.01.2019 odbył się kolejny, 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sztabie RDK od rana było tłoczno, wolontariusze wędrowali ulicami Radziejowa i okolicznych miejscowości już od 8:00 rano, a do sztabu przychodzili rozgrzać się i zjeść coś słodkiego w sztabowej kawiarence. O 15:00 rozpoczęło się Wielkie Malowanie - najmłodsi tworzyli przepiękne prace plastyczne z "orkiestrowymi" motywami, które posłużyły później jako dekoracja sceny. Od 16:00 na sali widowiskowej rozpoczęły się występy grup tanecznych i wokalnych działających przy RDK, przeplatane licytacją fantów, którą prowadziła Dziecięco- Młodzieżowa Grupa Teatralna. O 18:00 rozpoczął się koncert gwiazdy wieczoru - zespołu Malina Blues Band, a o 20:00, tradycyjnie, podziwialiśmy światełko do nieba - pokaz sztucznych ogni w parku za RDK. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie finału WOŚP w RDK, sponsorom, występującym,oraz każdemu, kto wrzucił do puszki choć grosik - to dzięki wam udało się zebrać rekordową kwotę - az 52 137,75 !

Teatrzyk "To wszystko przez renifera..." 21.12.2018

Spektakl Teatru Dziecięco- Młodzieżowego RDK pt."To wszystko przez Renifera", 21.12.2018

                     

21.12.2018 o godz. 18:00 na sali widowiskowej RDK teatr dziecięco- młodzieżowy zaprezentował premierowy spektakl "To wszystko przez renifera..."., w dowcipny sposób opowiadający o pracy świętego Mikołaja oraz przedświątecznych przygotowaniach. Autorką scenariusza oraz reżyserem spektaklu jest prowadząca teatr Agata Świrska.

O świąteczną atmosferę, grając piękne kolędy, zadbała grupa gitarowa RDK pod kierunkiem Jana Nowaka, natomiast autorami scenografii są dziecięca i młodzieżowa grupa plastyczna, również działające przy Domu Kultury.

Przedstawienie zgromadziło wielu widzów - zarówno tych najmłodszych, jak i zupełnie dorosłych!

Mamy nadzieję, że już niebawem zaprosimy Państwa na kolejne spektakle naszych młodziutkich aktorów, już po remoncie sali widowiskowej, który rozpoczynamy w styczniu! Do zobaczenia !

Spotkanie Opłatkowe KGW 18.12.2018

Spotkanie Opłatkowe KGW, 18.12.2018

18.12.2018 w kawiarni Radziejowskiego Domu Kultury odbyło się spotkanie opłatkowe, zorganizowane przez panie z radziejowskiego koła gospodyń. Było wspólne śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem, a nawet święty Mikołaj i prezenty, a stoły uginały się od pysznych, tradycyjnych potraw wigilijnych. Uroczystość uświetnił zespół "Kujawy", prezentując świąteczny montaż słowno- muzyczny.

Wernisaż wystawy "Barwy Natury" Aleksandry Sas- Wisłockiej, 25.11.2018

             Wernisaż wystawy "Barwy Natury" Aleksandry Sas- Wisłockiej, 25.11.2018

                      

25.11.2018 w Radziejowskim Domu Kultury odbył się uroczysty wernisaż wystawy malarstwa pt. "Barwy natury" Aleksandry Sas- Wisłockiej. Wystawę można było oglądać w galerii RDK do końca 2018 roku.

"Pojedziemy na łów..." 25.11.2018

"Pojedziemy na łów..." 25.11. 2018

25.11.2018r w Radziejowskim Domu Kultury miała miejsce jubileuszowa, 10. edycja imprezy myśliwskiej "Pojedziemy na łów...", połączona z obchodami 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 95 lecia Polskiego Związku Łowieckiego. Koncert galowy wykonał Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej PZŁ oraz solista scen poznańskich Sławomir Olgierd Kramm. Po koncercie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek - był gulasz z sarny, kiełbasa z dzika, oraz tradycyjnie - pieczony dzik.

100lecie odzyskania Niepodległości 11.11.2018

100lecie odzyskania Niepodległości 11.11.2018

11.11.2018, po oficjalnych obchodach 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę, mieszkańcy Radziejowa zostali zaproszeni na wernisaż wystawy, która jest zwieńczeniem wielkiej akcji RDK pod tytułem "Moja Rodzina u zarania Niepodległej Rzeczypospolitej". Wystawa to ponad 30 zdjęć pamiątek rodzinnych mieszkańców powiatu radziejowskiego, wrazz opisami ich niezwykle ciekawych losów, przypadających na czas odzyskiwania Niepodległości.

"Moja Mała Ojczyzna" - montaż słowno- muzyczny zespołu "Kujawy"

"Moja Mała Ojczyzna" - montaż słowno- muzyczny w wykonaniu zespołu "Kujawy"

03.11.2018 na Sali widowiskowej Radziejowskiego Domu Kultury wystąpił Zespół folklorystyczny pieśni i tańca "Kujawy". Artyści zaprezentowali radziejowskiej publiczności montaż słowno - muzyczny pod tytułem "Moja Mała Ojczyzna" z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Członkowie zespołu śpiewali pieśni patriotyczne, recytowali poezję lokalnych poetów, m. in. Franciszka Becińskiego, zatańczyli też tradycyjne tańce kujawskie.

Publiczność nagrodziła zespół gromkimi brawami. Koncert "Kujaw" to wstęp do wydarzeń organizowanych przez Radziejowski Dom Kultury z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Spotkanie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janem Krzysztofem Ardanowskim

Spotkanie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janem Krzysztofem Ardanowskim

17.10.2018 w Radziejowskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janem Krzysztofem Ardanowskim.

 

Eliminacje do 41. Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Kujawskiej im. Franciszka Becińskiego

Eliminacje do 41. Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Kujawskiej im. Franciszka Becińskiego

16.10.2018 na Sali Widowiskowej Radziejowskiego Domu Kultury odbyły się eliminacje do 41. Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Kujawskiej im. Franciszka Becińskiego. Uczestnicy zaprezentowali się w trzech kategoriach wiekowych : klasy IV-VI Szkoły Podstawowej, klasy VII-VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum, oraz uczniowie szkół średnich, Ogółem w eliminacjach wystartowało 23 uczestników. Eliminacje w Radziejowie były eliminacjami dla powiatów radziejowskiego i włocławskiego. Nagrodzeni w każdej z kategorii zostali zaproszeni na finał, który w tym roku odbędzie się w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu, 24.11.2018. Jury w składzie : Małgorzata Pietrzak - regionalna poetka, oraz Sława Becińska - wnuczka poety Franciszka Becińskiego, wydało następujący werdykt :

W kategorii klas IV-VI Szkoły Podstawowwej : I miejsce - Michalina Stróżyk z MZS w Radziejowie, II miejsce - Julia Mazanowska ze Szkoły Podstawowej nr 20 w  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 we Włocławku, III miejsce Hanna Jasińska, również z MZS w Radziejowie.

W kategorii klas VII-VIII Szkoły Podstawowej oraz III Gimnazjum: I mijesce - Mariusz Kosiński ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Topólce, II miejsce Wiktoria Majchrzak  ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu, III miejsce Zuzanna Augustyniak z MZS w Radziejowie. W tej kategorii Jury postanowiło przyznać również trzy równorzędne wyróżnienia - dla Kingi Szatkowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 1 we Włocławku, oraz Aleksandry Sikorskiej i Wiktorii Kwiatkowskiej ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Kujawskiej w Dobrem.

W kategorii szkół średnich bezkonkurencyjny okazał się Łukasz Derucki z LO im. Władysława Łokietka w Radziejowie, który zajął pierwsze miejsce. Więcej nagród w tej kategorii nie przyznano.

Strony